Şeffaf Güvenlik Filesi

Anasayfa / Şeffaf Güvenlik Filesi

Şeffaf Güvenlik Filesi

Güvenlik sistemleri çeşit çeşit, bunlarda biride güvenlik filesi. Balkonlara, camlara, merdiven boşluklarına, bahçe kenarlarına, kapılara, inşaat alanlarına ve daha birçok yerlerde korunma amacı güden bu ürünler, evdeki hareketli çocukların düşme tehlikelerini önlemektedir. Buna ek olarak evcil hayvan yetiştirme ortamlarında hayvanların da güvenliğini sağlamaktadır. Kedilerin, kuşların evden çıkıp gitmesini veya eve yabancı hayvanların girmesini önleyen şeffaf güvenlik filesi artık her ev için bir ihtiyaç durumuna gelmiştir. Çocukların balkon kenarlarına çıkma istekleri, camdan aşağıya sarkma istekleri gibi tehlike arz eden durumlarda koruyucu olarak yine bu ürünler imdadımıza yetişmektedir. Gözden kaçan küçük anlar bizlere, bir ömür üzüntü getirebilir. Bu yüzden güvenlik önlemlerini artırmak önemlidir. Şeffaf güvenlik filesi bu gibi durumlarda güvenliği üst seviyeye çıkarıyor. Tehlikeli durumlarda en yüksek tedbiri almamızı sağlayan şeffaf güvenlik filesini, yetkili bir firma olarak üretiyoruz.

Şeffaf Güvenlik Filesi Nedir?

Bu tür güvenlikler, hayvan ve tarım güvenliğini sağladığı gibi insan güvenliğini de bizlere sunmaktadır. Birçok çalışma manevralarında da hassasiyetle ihtiyaç duyulan güvenlik fileleri artık bir kanun maddesi olmuş, her iş yerinde ihtiyaç duyulan bölgelere güvenlik filesi gerekli kılınmıştır. Bundan sebep güvenlik fileleri bir satış sektörü halini almıştır. 30 Haziran 2012 tarihinden bu yana, TBMM tarafından kanun olarak kabul edilen, güvenlik filesi kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle iş yerlerinde çalışanlar için önemli bir sistem haline gelmiştir. İş kazalarını önlemek için gerekli bir ihtiyaçtır. İplikten imalat edilmesi ve esnek bir yapıya sahip olan bu ürünler, maliyeti uygun ve sağlıklı üretimlerdir. Yetkili bir firma olarak, şeffaf güvenlik filesi imalatı yapmaktayız. Kalite ve dayanıklılığı üst seviyede olan üretimimizden güvenlik filesi sipariş vermek isterseniz, bizlere web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Şeffaf Güvenlik Filesi Nasıl Takılır?

Çok çeşitleri olan güvenlik filelerinin takılma durumları da birbirinden farklılık göstermektedir. İpten oluşan, örülmekle ağ şeklini oluşturan bu güvenlik fileleri, takılırken ipin dayanıklılığı, takılacak yerin ölçümleri, kalite durumu da gözeterek, birbirine karışmadan, kaplanması gereken yere takılarak ve gerginleştirerek yapılmaktadır. Bu gibi ürünler, bahçe, balkon, cam, kapı gibi işler için tercih edilmektedir. Bir de metal tellerden oluşan güvenlik fileleri mevcuttur. Bunlar ise halkalar halinde birbirlerinden geçirilerek takılmaktadır. Gerginlik yapılmasında ise, demir halkalar kullanılmaktadır. Bu takılmada dikkat edilmesi gereken şey, düzgün ve düzenli olmasıdır. Firmamız şeffaf güvenlik filesi nasıl takılır konusunda sizlere en profesyonel desteği sunacaktır.

Şeffaf Güvenlik Filesi Zorunlu mu?

İnsan sağlığını tehdit edecek durumlarda kanun bakımından zorunlu bir güvenlik sistemidir. Güvenlik gerektiren çalışmalarda, güvenliği ihmal eden sektörler, kanun kavramında sorumlu bulunmaktadırlar. Resmi olarak, 28339 sayılı resmî gazetede ilan edilen kanun ile file zorunlu olmuştur. 6331 sayılı kanun güvenlik fileleri ile ilgili detaylara yer vermektedir.  Bu resmileşmenin ardından, artık özel veya resmi hiçbir sektör, İSG eğitim ve belgeye sahip olmayan çalışanı iş alanına sokmamaktadır.

Şeffaf Güvenlik Filesi Ne İşe Yarar?

İnsan ve hayvan korumasında ve güvenliğinde büyük rol almaktadır. Şeffaf güvenlik filesi çalışma esnasında, inşaat boşluklarından kayma, düşme ve sarkma gibi durumlarda, sağlam üretimi ve taşıyıcı kuvveti ile üretilmiş olan, şeffaf güvenlik filelerinin sayesinde ölümcül durumlar ve yüksek riskli kazalar önlenmektedir. Ayrıca evlerimizde çocuk ve evcil hayvanlarında korunmasını sağlayan bu ürün, her korunma ihtiyacın da karşımıza çıkmaktadır. Şeffaf korunma filesi inşaat alanlarında, AVM gibi büyük alanlarda insanların düşme riskine karşı üretilmiştir. Sağlamlığı ve kaldırma gücü ona göre tasarlanmıştır. Üretici firma olarak, güvenlik filesini satmaktayız. Bizden almak isterseniz, web sayfamızın iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.