Konya Güvenlik Filesi

Anasayfa / Konya Güvenlik Filesi

Konya Güvenlik Filesi

İş kazalarını önlemek ve günlük yaşamı daha güvenli hale getirmek amacıyla kullanılan Konya güvenlik filesi düşmeleri engeller. İş hayatında yaşanacak kazaları önleyen bu fileler inşaat alanların yaygındır. Üst katlardan aşağıya düşecek malzemeleri engelleyen fileler balkon, merdiven boşluğu, raf emniyet filesi, galeri boşluğu gibi takıldığı alana göre farklı isimler alır. Her sektörde ve her alanda kullanılabilen bu fileler farklı amaçlara uygun olarak tasarlanır. İlgili alanda çalışanların ve diğer kişilerin can güvenliğini sağlayarak riskleri en aza indiren güvenlik fileleri ile günlük olağan iş akışın daha güvenli hale getirilir. Filelerin amacına uygun olabilmesi için kaliteli olacak şekilde üretilmesi gerekir.

Konya Güvenlik Filesi Özellikleri

Standartlara uygun şekilde üretim yapıldığında güvenlik filesi göz aralığı, ip kalınlığı, kullanılan iplik türü, taşıma kapasitesi ve üretim biçimi yönünden ideal özelliklere sahip olacaktır. Buna göre filelerde çoğunlukla ip kalınlığı 6 mm, taşıma kapasitesi yaklaşık 600 kg, kullanılan iplik türü %100 polyamid kord, göz aralığı kareleme olup 10 cm ölçülerinde yapılır. Filenin rengi ise isteğe bağlı olarak müşterinin talebine göre hazırlanır. Ağırlık kapasitesinin fazla olması sayesinde filenin direnci yüksektir ve bu sayede daha dayanıklıdır. Ürünlerde polyester katkısı olmayıp güneş ve neme karşı korunaklıdır. Ortalama ömrü uzun olan fileler ultraviyole katkılıdır. Genellikle bu filelerin balık ağı olduğu düşünülse de bu düşünce yanlıştır ve fileler kord bezinden imal edilir.

Konya İnşaat Güvenlik Filesi

Dokuma sıklıklarına göre kendi içerisinde çeşitlere ayrılan inşaat güvenlik fileleri genellikle 1 ile 20 metre eninde tercih edilir. Rüzgarın olumsuz etkilerini en aza indiren bu fileler aynı zamanda dekoratif bir görünüme de sahiptir. File hafif bir yapıdadır ve rüzgarda zarar görme olasılığı bulunmaz. Aynı zamanda hava sirkülasyonunu sağlaması sayesinde son derece kullanışlı hale gelir. Kaliteli şekilde üretilen güvenlik fileleri ışığı, görüntüyü ve güneşi kesici etkiye sahiptir. Tüm ürünler TSE belgeli olup standartlara göre üretim yapılır. Firmalar tarafından yapılan testlerde geçerli not almış malzemeler kullanılır. Bu sayede fileleri kullanan müşterilerin memnuniyeti her zaman biraz daha fazladır.

Konya Güvenlik Filesi Neden Önemlidir?

Günümüzde yaygın şekilde kullanılan güvenlik filesi çeşitleri bağlantı ekipmanları ve yapısal özellikleri sayesinde son derece kullanışlıdır. Özellikle inşaat güvenlik filesi için bakıldığında Uluslar arası çalışma örgütü verilerine göre iş kazası sebebiyle inşaatlarda ölüm ve yaralanmalar fazladır. Bunları en aza indirmek için ise güvenlik fileleri kullanılır. File montajının ardından inşaatlarda düşmeden ve malzeme düşmesinden kaynaklı kazalar %44’lü oranlardan daha aşağılara iner. %100 yüksek mukavemetli olan bu fileler yüksekten atılan malzemeleri taşıyacak esnekliğe de sahiptir. Bu sayede işçi düşmelerine karşı da tedbir amaçlı tercih edilebilir. Filenin bağlandığı platform ağın alt yüzeye çarpmasını önleyecek şekilde tasarlanır.