Güvenlik Filesi Ne İşe Yarar

Anasayfa / Güvenlik Filesi Ne İşe Yarar

Güvenlik Filesi Ne İşe Yarar

İnşaatlarda çalışanların yüksekten düşme riskini ortadan kaldırmak, merdiven boşluklarına düşmeleri engelleyecek, balkonlardan insanların ve çocukların düşmesini önleyecek olan güvenlik ağları güvenlik filesi olarak kabul edilmektedir. Güvenlik ağı, gerildiği yerlerde taşıma mukavemeti sayesinde yukarıdan aşağı herhangi bir şey düşmesini önleyerek hem yukarıdakilerin hem de aşağıda bulunan insanların hayatlarını kurtarmaktadır.

Güvenlik Filesi Ne İşe Yarar?

Güvenlik filesi kullanım alanları çok geniş bir yelpazeye yayılmaktadır. Güvenlik filesinin bu kadar geniş bir alana yayılması akıllara güvenlik filesi ne işe yarar sorusunu getiriyor.

Güvenlik filesinin kullanım alanlarını ve sağladığı faydaları şu şekilde sıralayabiliriz.

♦ İnşaatı devam eden binalarda yükseklerde çalışan insanların yüksekten düşmesini önlemek için güvenlik ağı kullanılmaktadır.

♦ İç avlusu bulunan veya galeri boşluğu geniş olan yapılarda yukarıdan düşmeleri önlemek, yukarıdan düşecek sert ve ağır cisimlerin aşağıda bulunan insanlara zarar vermesini önlemek için güvenlik filesi kullanılır.

♦ Merdivenlerden düşmeyi önlemek veya merdivenlere ahşap, demir şebekeler yerine güvenlik sağlamak amacı ile güvenlik ağı kullanılır.

♦ Balkonlarda küçük çocukların düşmesini önlemek veya balkonlara kuşların ve diğer küçük canlıların girmesini önlemek için güvenlik filesi kullanılmaktadır.

Güvenlik Filesi Yapan Firmalar

Güvenlik filesi ihtiyaçlarınızda öncelikle firma seçimine dikkat etmelisiniz. Güvenilir, sattığı güvenlik fileleri ile adından söz ettirmiş olan firmaları tercih etmelisiniz. Güvenlik filesi yapan firmalar arasından seçim yaparken TSE standartlarına göre üretim yapan firmaları tercih etmeniz size avantaj sağlar. Fiyat - performans açısından size fayda sağlayacak şekilde güvenlik ağı satın almak istediğinizde sitemizi ziyaret edebilir ve Ankara genelinde üretim yapan firmaların ürünlerine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenlik Filesi Fiyatları Nasıldır?

Güvenlik filesi ihtiyaçlarınızda satın alma öncesinde kalite ve sağlamlık araştırması yapmalısınız. Kaliteli ve sağlam file tedarik etmek istediğinizde ikinci kriter fiyat olacaktır. Güvenlik filesi fiyatları nasıldır, ekonomik ve sağlam güvenlik filesini nereden tedarik edebilirim diye düşünüyorsanız sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Ankara genelinde güvenlik ağı ve filesi üretimi yapan firmalara ait file çeşitlerini ve en ekonomik fiyatları sizlere sunuyoruz. İstediğiniz göz genişliğine sahip güvenlik filesi, balkon filesi, merdiven filesi, galeri filesi, dekoratif fileleri ekonomik fiyatlar ile sitemizden satın alabilirsiniz.

Güvenlik Filesi Avantajları

Evinizde, iş yerinizde, alış veriş merkezi gibi çok sayıda insanın bir arada bulunduğu, yüksek yoğunluklu insan sirkülasyonunun yer aldığı alanlarda güvenlik çok önemlidir. Özellikle merdivenler, galeri boşlukları, teraslar ve balkonlarda yer alan insanlar ve küçük çocuklar için yüksekten düşme riski maksimum düzeydedir. Bu alanlarda güvenliği sağlamak ve aynı zamanda ekonomik bütçeler ile düşme riskini ortadan kaldırmak için güvenlik filesi kullanabilirsiniz. Güvenlik filesi avantajları saymakla bitmez. Güvenlik filesi kullandığımda ne gibi avantajlara sahip olurum diye düşünüyorsanız şu şekilde sıralayabiliriz:

♦ Sorumlu olduğunuz alanlarda yüksekten düşme riskini ortadan kaldırarak sorumluluğunuzu en az düzeye indirmiş olursunuz.

♦ Güvenlik filesi kurulumu yaptığınız alanlarda olası düşme durumunda insanların ölmesini önlemiş olursunuz.

♦ İnşaatlarda veya insanların kalabalık olarak bulunduğu yerlerde güvenlik filesi kurulumu yaparak yasal sorumluluklarınızı yerine getirmiş olursunuz.

♦ Yüksek yerlerden aşağı katlara ve zemin katlara düşme ihtimali olan sert cisimler ve diğer malzemelerin zeminde yer yer alan insanlara zarar vermesini önlemiş olursunuz.

♦ Güvenlik filesi kullanarak ham maddi anlamda zarar görmezsiniz hem de insani anlamda tüm sorumluluklarınızı yerine getirmiş olursunuz. İş güvenliği sağlayarak, işçi sağlığını koruyabilirsiniz.