Merdiven Boşluğu Filesi

Anasayfa / Merdiven Boşluğu Filesi

Merdiven Boşluğu Filesi

Apartmanlarda, iş yerlerinde ve özellikle alışveriş merkezlerinde merdiven boşlukları çocuklar için büyük risk oluşturmaktadır. Merdiven boşluklarını üst kata kadar demir şebekeler ile kapatmak veya tamamen yalıtmak çok kötü bir görüntü oluşturacağı için bu alanlarda merdiven boşluğu filesi kullanılmaktadır. Dekoratif yapısı ve açık alanda oluşturduğu şık görüntü ile güvenlik fileleri , merdiven boşluklarında kullanılmaktadır.

Merdiven Filesi Ankara

Binaların inşaatlarında, apartmanlarda merdiven boşluklarının güvenliğini sağlamak amacı ile kullanılan merdiven boşluğu filesi hem yetişkinler hem çalışan işçiler hem de çocuklar için maksimum düzeyde güvenlik oluşturmaktadır. Merdiven filesi Ankara firmaları ile iletişime geçerek TSE standartlarına uygun olarak üretilmiş farklı göz genişliklerine sahip fileler tedarik edebilirsiniz. Merdiven çevresine monte edilerek açık alan bırakmayan ve yüksekten düşmeyi tamamen ortadan kaldıran merdiven güvenlik filesi aynı zamanda çok estetik ve şık bir görüntü oluşturmaktadır. Yüksek katlı merdivenlerde kullanılan merdiven filesi, farklı kalınlıklara sahip iplerden üretildiği için çekme mukavemeti ve taşıma kapasitesi oldukça yüksektir. Sağlam olması aynı zamanda güvenlik anlamında da size maksiumum fayda sağlamkatdaır.

Merdiven Filesi Montajı Nasıl Yapılır?

Merdiven çevresine monte edilen merdiven filesi satın almak istediğinizde merdiven filesi montajı nasıl yapılır sorusu aklınıza gelecektir. Balkon filesi montajında olduğu gibi merdiven filesi montajında da iki farklı alternatife sahipsiniz. Merdivenlerin basamak zemininden tavana kadar monte ve merdiven korkuluklarından tavana kadar monte etmek gibi iki farklı yöntem tercih edebilirsiniz. Merdiven zeminine ve tavana matkap ile açılan deliklere dübel içine sıkıştırılmış askı çubuklarına file üzerinde yer alan askı aparatlarını monte ettiğinizde merdiven filesi montaj içiniz tamamlanmış olacaktır.

Merdiven Filesi Kullanım Alanları

Merdiven filesi, maksimum güvenlik oluşturduğu için birçok alanda kullanılmaktadır. Geniş ve dar merdivenlerin tamamında kullanabileceğiniz hem dekoratif yapısı ile kullandığınız alana katkı sağlayacağınız hem de yüksekten düşme riskini ortadan kaldıracağınız merdiven filesi kullanım alanları şunlardır.

  • Bina inşaatlarında kullanılan merdivenlerde çalışan işçilerin düşmesini önlemek için,
  • Kullanılan apartmanlarda ve yüksek katlı binalarda çocukların merdiven kenarlarından düşmemesi için,
  • Alış veriş merkezlerinde dekoratif amaçlı olarak,
  • Asansör boşluğu bulunan yapılarda asansör kuyusuna düşmeleri önlemek için,
  • İnşatlarda güvenlik filesi olarak, balkonlarda balkon filesi olarak kullanılmaktadır.

Dubleks Merdiven Filesi

 Merdiven filesi kullanmak istediğinizde tüm merdiven türlerinde kullanabilme imkanına sahipsiniz. Standart merdivenler için, geniş ve döner merdivenler için kullanabileceğiniz merdiven filesini dubleks merdiven filesi olarak da kullanabilirsiniz. İster döner merdiven olsun ister düz merdiven olsun dubleks yapılarda merdiven filesini güvenlik filesi olarak kullanabilirsiniz. Özel desenlere sahip renkli iplerden üretilmiş merdiven filesi tercih ederek evinize dekoratif anlamda katkı sağlayabilirsiniz. Dubleks merdivenlerde yükseklik kısa olduğu için kullanılacak merdiven filesinin gerilme mukavemeti de yüksek olmalıdır. Montaj işlemi sonrasında düz ve şık bir görünüme sahip olan merdiven filesi ile tüm riskleri bertaraf etmiş olursunuz.

 Merdiven Filesi Fiyatları

 Merdivenler için güvenlik anlamında kullanılan merdiven filesi fiyatları farklılık göstermektedir. Merdiven yükseklikleri ve kat yükseklikleri farklılık gösterdiği için kullanacağınız merdiven filesi yükseklikleri de farklı olacaktır. Bu durum merdiven filesi fiyatları üzerinde farklılık oluşmasına neden olacaktır. Merdiven filesi satın almak istediğinizde ortalama olarak 4 metre yüksekliğe sahip filenin metre fiyatı 60 ile 150 TL arasında farklılık gösterecektir. TSE standartlarına göre üretilmiş, askı aparatları ve askı çubukları ile birlikte satın alacağınız merdiven filesi fiyatları da farklılık gösterir. Yaşadığınız veya çalıştığınız binalarda güvenliğinizi sağlamak için merdiven filesi tedarik ederek montajını yapabilirsiniz.