Konya Okul Güvenlik Filesi

Anasayfa / Konya Okul Güvenlik Filesi

Konya Okul Güvenlik Filesi

Çocukların uzun vakit geçirdiği alanları daha güvenli hale getirmek için yaptırılan Konya okul güvenlik filesi çoğunlukla merdiven boşluklarına yerleştirilir. Her biri kaliteli malzemeler kullanılarak yapılan bu fileler uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Aynı zamanda esnek olması sayesinde düşen cismin tekrar çarpmasını önler. Montaj yapılacak alanın özelliklerine bağlı olarak istenilen ölçülerde ve renkte yapılabilir. Bunun için üretim öncesinde müşteri talepleri dikkate alınır ve ona uygun planlama yapılır. İmalattan montaja kadar her aşama alanında profesyonel kişiler tarafından gerçekleştirilir. Bu sayede her bir güvenlik filesi amacına en iyi şekilde ulaşacak, koruyuculuğu fazla olacaktır. Üretilen filenin montajı sırasında her kata özel montaj yapılır. Düğüm kısımları öğrencilerin ulaşamayacağı şekilde ayarlanır. Filenin gergin kalmasına dikkat edilir.

Konya Okul Güvenlik Filesi Avantajları Nelerdir?

Okullar çok katlı yapılar olduğundan geniş merdiven boşluklarının korunaklı olmasını sağlamak adına okul güvenlik filesi kullanılır. Öğrencilerin merdivenden aşağı sarkarak düşmesini önleyen bu sistemde montaj eksiksiz olarak yapılır. Fileler son yıllarda neredeyse her okulda yapılmakta olup yapı itibariyle yeterli esnekliğe sahiptir. Yapılan bu file ile öğrencilerin yüksek katlardan aşağı düşme olasılığı en aza iner. Aynı zamanda caydırıcı bir yöntem olan fileler öğrencileri o alandan uzak tutar. Koruma için gerekli gerginliğe sahip olması kişinin yerle temas etmesini önler. Bunun için tüm fileler sipariş verilen ölçülere uygun olarak üretilir.

Konya Okul Güvenlik Filesi Özellikleri

Okul merdivenleri, kolejler, anaokulları ve kreşler için yaygın olarak kullanılan okul güvenlik fileleri ya da merdiven fileleri istenilen renk ve ölçüde hazırlanır. Tüm filelerde ham madde olarak polyamid tercih edilir. Dikey ve yatay şekilde kullanılabilen bu filelerde ip kalınlığı genellikle 6 mm ayarlanır. İsteğe bağlı olarak 4 mm ile 10 mm kalınlıkta yapılabilir. Filelerde göz aralığı ortaokul, kreş, ilkokul ve anaokulu için 4 mm olacak şekilde belirlenir. Bu sayede çocukların ağa tırmanması önlenmiş olacaktır. Lise ve daha üst okullarda ise genellikle yatay fileler dana fazla kullanılır. Buna kurum yöneticileri karar verebilir.

Konya Okul Güvenlik Filesi Hizmeti

Okullarda merdiven boşlukları geniş olduğundan bu kısma çocukların düşme ihtimali fazladır. Bu ihtimali ortadan kaldırmak için ise en güvenli yol merdiven boşluğuna güvenlik filesi koymak olacaktır. Düşme esnasında tam güvenlik sağlayan bu fileler kafes tipi olup birinci sınıf malzemelerle tasarlanır. Aynı zamanda kullanıldığı mekana estetik bir görünüm kazandırması nedeniyle rahatlıkla tercih edilebilir. %100 koruma sağlayan okul fileleri için fiyatlandırma filenin teknik özelliklerine göre yapılır. Her okulun merdiven boşluğu aynı ebatlarda olmadığından önce ölçüm yapılır ve ardından kullanılacak malzeme miktarı, ebat vb. bilgilere göre müşteriye en özel fiyat teklifi sunulur. İlgili müşteri onay verdiği takdirde en kısa sürede üretim ve montaj aşamaları tamamlanır.