Balkonlara File Nasıl Yapılır

Anasayfa / Balkonlara File Nasıl Yapılır

Balkonlara File Nasıl Yapılır

Balkonlarda kullanılan güvenlik filelerinin kullanım amaçları; çocukların tırmanarak düşmesini önlemek, kedi ve köpek gibi hayvanların yüksek yerlerden düşmesinin önüne geçmek, kuşların balkonlara yuva yaparak sağlığınızı tehdit etmesinin önüne geçmektir. Bu nedenlere göre balkon güvenlik ağı göz aralıkları farklı ölçülere sahip olmaktadır. Balkonlar için file üretimi yapılırken öncelikle kaliteli ve sağlam iplerin kullanılması çok önemlidir. Sizlere sunmuş olduğumuz tüm balkon güvenlik filesi modelleri mukavemeti ve çekme özelliği yüksek olan ip türleri kullanılarak makinelerde üretilmektedir. Makine örgüsü balkon güvenlik ağı üretilirken son teknoloji üretim makineleri kullanıldığı için balkonlarınızda gönül rahatlığı ile yaşayabilirsiniz.

Balkon Filesi Nedir ?

Balkon filesi nedir, balkon filesi hangi durumlarda kullanılır diye düşünüyorsanız balkon filesi kullanmak için çok sayıda sebebiniz bulunmaktadır. Küçük çocuklarınızın balkondan düşmesini önlemek ve ciddi riskler oluşturacak kazalardan korunmasını sağlamak için balkon filesi kullanılmaktadır. Balkon filesi; balkon boşluklarına gerilen, farklı göz ölçüleri ile kuş, kedi, farklı canlıların balkona ulaşmasını önlemek, balkonda oynayan çocukların aşağı düşmesini önleyerek onları korumak için kullanılan bir güvenlik ağıdır. Balkon korkuluklarına, korkulukların bulunduğu beton zemine monte edilen ve tavana monte edilerek boş alanların tamamını kaplayan bir güvenlik duvarıdır. Çocuklarınızın ve kendinizin sağlığını korumak için balkon güvenlik filesi kullanmanız çok önemlidir.

Balkon Filesi Montajı Nasıl Yapılır?

Balkon filesi satın almak istediğinizde balkon filesi montajı nasıl yapılır sorusu ile baş başa kalırsınız. Balkon güvenlik filesi montajını dilerseniz kendiniz yapabilir veya bir montaj ekibi ile anlaşarak montaj işlemini tamamlayabilirsiniz. Balkon filesi montajı için öncelikle sabitleme alanlarını belirlemeli, sabitleme yapacağınız noktaları matkap yardımı ile delerek dübelleri yerleştirmelisiniz. Balkon genişliğiniz 5 metreden fazla ise 1 metreye bir sabitleme noktası belirlemelisiniz. dübel yerleştirdiğiniz deliklere balkon filesi üzerinde yer alan sabitleme aparatlarını sabitleyerek file germe işlemini tamamlamalısınız. Montajı oldukça kolay olan balkon filesi germe işlemi için profesyonel bir ekip ile çalışmak size avantaj sağlayacaktır.

Balkon Filesi Güvenli Mi ?

Balkon için güvenlik filesi satın alırken akılınıza gelen ilk soru balkon filesi güvenli mi, sorusudur. Balkon için tercih edeceğiniz güvenlik filelerinin tamamı TSE standartlarına göre son teknoloji örgü makineleri kullanılarak üretilmektedir. TSE standartlarında yer alan üretim teknikleri ve ham madde özellikleri baz alınarak üretilen güvenlik filesi yetişkin bir insanın düşmesini önleyecek kadar çekme mukavemetine ve elastikiyet özelliğine sahiptir. Bu sayede yetişkin bir insanın düşmesini önleyen balkon filesi aynı zamanda göz aralıkları küçük olduğu için kuş ve diğer küçük boyutlu canlıların balkonunuza ulaşmasını da önler.

Balkon Filesi Neden Takılır?

Balkonu bir yaşam alanı haline getirmek isteyenler için balkonda rahatsızlık oluşturabilecek tüm etkenler birer risktir. Bu nedenle insanlar balkonlarına file takmayı tercih ederler. Balkon filesi neden takılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

♦ Balkonda oynayan çocukların ve balkonda zaman geçiren yetişkinlerin düşmesini önlemek,

♦ Balkonda yer alan kedi, köpek gibi canlıların aşağı düşmesini önlemek,

♦ Balkonda kuş sevmeyenler için kuşların balkona gelmesini önlemek,

♦ Çocukların, balkondan aşağı ev eşyaları ve oyuncak gibi eşyaları atmasını önlemek,

♦ Balkon korkuluklarına monte edilen saksıların aşağı düşmesini önlemek için balkon güvenlik filesi kullanılmaktadır.

Balkon Fileleri Fiyatları Ne Kadar?

Balkonunuza file taktırmak istediğinizde merak ettiğiniz ilk konu balkon fileleri fiyatları ne kadar konusudur. Balkon fileleri; kullanılan ip çeşidine, örgü tekniğine, göz aralıklarına, askı ve montaj aparatlarına göre farklı fiyatlara satılmaktadır. Ortalam olarak balkon filesi fiyatları metre başına 12 TL ile 40 Tl arasında değişmektedir.